2022-03-01 14:35:42
Low power GNSS M10

2017-04-12 09:49:38
SARA Series

2018-04-26 14:31:27
Prezentace k semináři

Děkujeme za vaši

návštěvu na semináři

 

;
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uvedenou prezentaci
můžete získat zde


2017-03-02 17:19:28
Linecard


Novinky
2015-10-05 11:09:01
Seoul Semiconductor predstavuje WICOP2 - LED bez pouzdra

Globální lídr v LED technologiích Seoul Semiconductor představil 15. září v šanghajském Pudongu novou koncepci LED WICOP. Tato technologie nepotřebuje výrobní procesy jako je umístění čipu na substrát a jeho připojení, běžné při výrobě konvenčních LED, a tedy i základní komponenty LED pouzdra, jako je substrát a zlaté přívody.


WICOP (Wafer Level Integrated Chip on PCB) je kompletně nová koncepce pro výroby LED, která překračuje hranice stanovené současným řešením CSP (Chip Scale Package). Seoul Semiconductor poprvé celosvětově uspěl ve vývoji a výrobě WICOP již v roce 2012. Vzhledem k tomu, že LED je navržena tak, aby byl čip osazen přímo na DPS, není nutný žádný proces spojený se zapouzdřením čipu. Vzhledem k tomu, že čip není upevněn na substrátu, zůstává zachována jeho velikost. To je charakterizováno malými rozměry, vysokou efektivitou a učinnější tepelnou vodivostí.


V případě běžně dostupných TOP LED je potřebné velké množství výrobního vybavení, jako stroje pro umístění čipu na substrát a jeho připojení, a také samotného materiálu potřebného pro výrobu (substrát, zlaté vodiče, pojivo). Proto jsou konvenční LED v pouzdru větší, než samotný čip a tím jsou také dána omezení na minimalizaci požadovaného prostoru.

 

CSP (Chip Scale Package) je technologie vyvinutá za účelem minimalizovat rozměry polovodičových komponentů (pouzdra) na rozměry čipu. Obecně, pokud velikost pouzdra nepřekročí 1,2 násobek velikosti čipu, je to klasifikováno jako CSP. Tato technologie je aplikována ve výrobě LED a ostatní firmy oznámily využití této technologie v roce 2012. Nicméně, pro výrobu komponentů touto technologií jsou nutné vybavení pro upevnění čipu a substrát  pro osazení čipu na DPS, takže tuto technologii nelze nazvat jako kompletní CSP.

 

Porovnání výrobních procesů – běžná LED, CSP, WICOP

 

 


General LED Package


 

CSP: Use of intermediate substrate between Chip and PCB

 

 


WICOP: Přímé osazení čipu na DPS

 

 

Seoul Semiconductor jako první představil kompletní koncepci WICOP, která nabízí velikost pouzdra shdnou s velikostí čipu a nepoužívá nákladné materiály pro osazení čipu na DPS. Zahájením sériové výroby a dodávkami klientům tak upevňuje pozici významného průmyslového výrobce. Současně je technologie WICOP celosvětově patentována.


 


Od roku 2013 využívají WICOP hlavní zákazníci v podsvětlení LCD displejů, fotografických blescích, ale také ve světlometech vozidel. S uvedením WICOP2 výrobce úspěšně rozšiřuje využitelnost této technologie do všech oblastí osvětlení. Seoul Semiconductor se aktivně zaměří na trh se světelnými zdroji, jehož objem se v současnosti odhaduje na 20 miliard USD s technologií WICOP.